Connect with us

Szintet lépett tavaly Magyarországon a Schneider Electric

IPAR

Szintet lépett tavaly Magyarországon a Schneider Electric

Új szintre emelte 2024-ben magyarországi tevékenységét a Schneider Electric, májusban átadták a vállalat új okosgyárát Dunavecsén, Europe Services Hub néven új szolgáltató központot hoztak létre Budapesten, emellett pedig a cég tovább erősítette felsőoktatási együttműködéseit.

A társaság, az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással összefogva, az elektromos autók hatékony töltését támogató közös projektet is elindított.  

Fontos mérföldkő volt a 2024-es év a Schneider Electric magyarországi történetében, hiszen tavaly májusban adták át a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) üzemet, ami a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában. A 28 ezer négyzetméteres, 500 főt foglalkoztató, 80 millió euróból felépült okosgyár a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

Fókuszban a fenntarthatóság

A DSPS megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják. Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

Szakmai elismerések

A Schneider Electric fenntarthatóságra és hatékonyságra való törekvését az elmúlt hónapokban több, a DSPS-nek ítélt díjjal is elismerték. A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett ez a fejlesztés, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában nyert díjat, az idei „Green Awards powered by Green Cloud” pályázaton a három legjobb projekt közé került, a CRE Awards megmérettetésen pedig a BTS (Build-To-Suit) kategóriában döntős helyezést ért el.

Újabb központ Budapesten

A Schneider Electric tavaly májusban jelentette be, hogy Budapesten hozza létre új, Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központját. A vállalat helyszíni szolgáltatások széles körét kínálja a szolgáltatási portfólióján belül, ennek részeként a társaság szakemberei tanácsadást nyújtanak új megoldások bevezetéséhez, valamint segítséget a szervizelésben, karbantartásban, így támogatva a költség- és energiahatékonyabb működést.

Az így átalakuló szerviztevékenység az egyik oka, hogy a Schneider Electric szolgáltatási üzletága az elmúlt időszakban jelentős növekedésnek indult. Ez a növekedés indokolta, hogy egy teljesen új szervezeti egységet hozzanak létre, amely egységes folyamatokkal tudja segíteni a cég ezen tevékenységét egész Európában. A budapesti központban dolgozó munkatársak kezdetben ajánlatkészítéssel, a rendelések koordinációjával, valamint virtuális értékesítési feladatokkal, adatelemzéssel és ügyfélgondozással foglalkoznak majd, később további kompetenciák kiépítése is várható. A tervek szerint 2025-re 100 fősre bővülő csapat az európai országokban dolgozó helyi stábokkal együttműködve az egész kontinenst lefedi majd a magyar fővárosból.

Töltős együttműködés

A tavalyi év egyik fontos eseménye volt a cég számára az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással, a mobilitási megoldásokban utazó Parkl Digital Technologies-szel megvalósult összefogása, melynek révén hatékony, biztonságos, az ingatlanok meglévő elektromos hálózatainak adottságaihoz alkalmazkodó töltési megoldást tudnak kínálni az elektromos autók számára. Folyamatosan dolgoznak ilyen infrastruktúrák kiépítésén, szállodákban ugyanúgy, mint ipari létesítményekben.

Erősödő kapcsolatok

A Schneider Electric 2024-ben tovább erősítette együttműködéseit a hazai felsőoktatási intézményekkel. Februárban Impact Zone néven új közösségi teret vehettek birtokba Magyarország legnagyobb üzleti közösségének, a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Külkereskedelmi Karának hallgatói. Az órákra történő készülést és a közösségépítést egyaránt segítő terület kialakítása a Schneider Electric támogatásával valósult meg.

Az új dunavecsei gyár, a Duna Smart Power Systems (DSPS) megnyitása új karrierlehetőséget nyit meg a fiatalok előtt. Október végén a vállalat együttműködési megállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetemmel (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között pedig a villamosmérnöki alapképzés elindítása is szerepel a cég támogatásával.

„Sikeres éveket tudhatunk magunk mögött, és ez 2024-ben, a kihívásokat is tartogató gazdasági környezet mellett sem változott, továbbra is növekedésben vagyunk. Az elmúlt időszak kitűnő lehetőséget adott számunkra ahhoz, hogy az alap üzleti tevékenységek mellett más területeken is erősítsünk: ilyen például az ipari automatizálás, vagy a szoftveres megoldásaink. A Schneider Electric üzleti kultúrája alkalmas arra, hogy a változó üzleti környezetre megfelelő rugalmassággal, agilitással reagáljon. A globális trendek – mint például a digitalizáció és a mesterséges intelligencia térhódítása, a klímaváltozás vagy az energiaátmenet – továbbra is hatnak ránk és jövőformáló vállalatként azon dolgozunk, hogy a legjobbat hozzuk ki ezekből a folyamatokból. Mi Magyarországon is hosszú távban gondolkodunk, aminek az egyik legjobb bizonyítéka az az okosgyár, amit májusban adtunk át Dunavecsén”

– mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.


További friss híreket talál az ipar4.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

More in IPAR

Népszerű

Advertisement

Facebook

Gazdaság

Ipar

Advertisement
To Top